XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 13 sierpień 2017 r.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

1. Dzisiejsza niedziela w naszej wspólnocie to Niedziela Chleba. Dziękujemy wszystkim, którzy swoją ofiarą i modlitwą wspierają parafialny Caritas, który pomaga potrzebującym. Serdeczne Bóg zapłać.

2. Przypominamy, że miesiąc sierpień jest miesiącem trzeźwości narodowej. Warto pamiętać o tym nie tylko w modlitwach, ale dokonywać osobiście pewnych wyrzeczeń. Miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się złu.

3. Dziś na Mszy św. o godz. 19.00 odbędzie się koncert w wykonaniu „ krakowskiego Trio stroikowego” pod auspicjami Urzędu Miasta i Miejskiego Ośrodka Kultury.

4. We wtorek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, które w tradycji Polskiej jest świętem Matki Bożej Zielnej, patronki diecezji warszawsko – praskiej. W tym dniu również przypada święto Wojska Polskiego, ustanowione w rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 r. zwanej „Cudem nad Wisłą”.
Jest to dzień święta państwowego i święto nakazane. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej i uczestniczeniu we Mszy św. Porządek Mszy św. 7.00, 8.30. 10.00, 11.30 i 18.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.
Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego o godz. 10.00. Zapraszamy wszystkich, żołnierzy ich rodziny, emerytów, kombatantów i tych, którym jest miłe w sercu Wojsko Polskie. Prosimy o przyjście w mundurach, aby dać świadectwo solidarności i jedności w swojej służbie.
Po Mszy św. nastąpi złożenia wieńców i kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.
5. Z naszej parafii w dniu 15.08.2017 wyruszy pielgrzymka rowerowa do Ossowa, w 97 rocznicę bitwy w 1920 r. Są przygotowane koszulki, które można odebrać u organizatorów po zgłoszeniu swego czynnego udziału w pielgrzymce. Zachęcamy całe rodziny do udziału w tej eskapadzie. Trasa liczy nie całe 30 kilometrów. Zgłaszać się można do jutra popołudnia u Pana Zbigniewa i pana Mirosława pod numery telefonów wywieszone na plakacie.
6. Na stojaku wyłożone są odnowione 3 kielichy i patena, zebranych pieniędzy na odnowę było 910 zł, zapłaciliśmy 2250 zł, serdeczne Bóg zapłać. Zostały oddane do renowacji dwa kielich i patena.
7. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

8. Życzymy wszystkim radosnego i spokojnego tygodnia. Niech dobry Pan błogosławi nam wszystkim.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.