XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO 6 sierpień 2017 r.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

1. Dziś w Kościele przeżywamy Święto Przemienienia Pańskiego. Nie bez przyczyny Przemienienie dokonuje się na górze. „Dobrze, że tu jesteśmy” – Piotr cieszy się, że może być świadkiem tak wielkiego cudu. Było mu dobrze, bo przebywanie blisko Boga wprowadza pokój serca, daje radość. W trakcie Przemienienia z nieba słychać głos Boga, który mówi „To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie”. To dla nas bardzo wyraźny znak, Kogo mamy słuchać w naszym życiu – mamy słuchać Jezusa Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni do tego, żeby na wzór Pana Jezusa się przemieniać – zmieniać na lepsze.

2. Przyszła niedziela w naszej wspólnocie to Niedziela Chleba. Dziękujemy wszystkim, którzy swoją ofiarą i modlitwą wspierają parafialny Caritas, który pomaga potrzebującym. Serdeczne Bóg zapłać.

3. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień. Tradycyjnie jest to czas szczególnej modlitwy w intencji osób z problemami alkoholowymi oraz miesiąc dawania świadectwa swojej abstynencji od napojów alkoholowych. Zechciejmy podjąć konkretne zobowiązania, by dopomóc tym, których dotyka ta choroba.

4. W poniedziałek 7 sierpnia o godz. 17.00 zapraszamy na wypominki i różaniec za zmarłych. O godz. 18.00 Msza św. o szczęście wieczne dla nich.

5. Zachęcamy do poszerzania wiedzy religijnej przez czytanie prasy katolickiej.

6. W tym tygodniu do naszej wspólnoty parafialnej przez Chrzest zostały włączone dzieci: Krystian Kriger, Nikola Grunwald, Gabriela Radomska. Na drogę do wieczności pożegnaliśmy śp. Artura Małkiewicza, Halinę Nowicką. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

7. Życzymy wszystkim radosnego i spokojnego tygodnia. Niech dobry Pan błogosławi nam wszystkim.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.