XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 03 września 2017 r.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

1. Dziś przed kościołem, po Mszach św., zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
2. Zapowiedzi tylko 10.00.
3. Jutro 4 września rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny. Katechizacja to zadanie szczególnie ważne dla nas wszystkich w tych trudnych czasach, kiedy trzeba wychować młode pokolenie Polaków w wierności Bogu i Ojczyźnie. Polecamy Bogu wszystkich nauczycieli, katechetów, dzieci, młodzież i rodziców, aby im błogosławił w trudzie pracy, nauki, wychowania i kształtowania wartości duchowych i moralnych. W tym dniu zapraszamy Dzieci, Młodzież, Nauczycieli i Rodziców na Mszę św. o godz. 18.00.
4. Również jutro o godz. 17.00 zapraszamy na wypominki i różaniec za zmarłych. O godz. 18.00 Msza św. o szczęście wieczne dla nich.
5. 8 września obchodzić będziemy święto narodzenia Najświętszej Maryi Panny — Matki Bożej. W polskiej tradycji ludowej Matka Boża, której pamiątkę narodzenia obchodzimy właśnie 8 września, jest postrzegana jako patronka jesiennych siewów i dlatego nazwano Ją Siewną.
6 czerwca br. w „polskiej Fatimie” – Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach – biskupi polscy odnowili Akt poświęcenia naszej Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi.
Tegoroczny Akt Poświęcenia jest nawiązaniem do 100 rocznicy Objawień Fatimskich i wydarzeń z 8 września 1946 r., kiedy to na Jasnej Górze, biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda poświęcili naszą Ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi.
Modlitwa poświęcenia ponowiona będzie w każdej diecezji, parafii i rodzinie 8 wrześnie br., w uroczystość Narodzenia Matki Bożej. W naszej parafii, w tym dniu, na Mszy Św. o godz. 18.00, dokonamy Aktu Oddania parafii Niepokalanemu Sercu Maryi.
6. Zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów w sobotę (9 IX) o godz. 9:00 w salce św. Jana Pawła II. Prosimy o dopiłowanie swoich dzieci w obecności na spotkaniu.
7. Ogłoszenia dotyczące przyszłej niedzieli (10 IX):
• zbiórka do puszek na Seminarium Duchowne.
• na Mszy św. dla dzieci o godz.11.30 i po Mszy św. o godz. 13.00 poświęcenie tornistrów, książek, ćwiczeń, zeszytów i przyborów szkolnych.
• po Mszy św. o godz. 13 odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne dla dzieci, które w tym roku szkolnym przygotują się do I Komunii św. Na to spotkanie zapraszamy również rodziców.( I komunia św. w naszej świątyni odbędzie się 20.05.2018r.).
• natomiast Msza św. i spotkanie organizacyjne dla kandydatów do Bierzmowania o godz. 18:00. Mogą się zgłaszać również osoby starsze – niebierzmowane. Zapisy także dziś w zakrystii po Mszach św.
8. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.
9. Jest już Księga intencji na rok 2018. Od jutra można rezerwować termin Mszy św. w kancelarii – wyjątkowo od godz. 16:00!
10. W tym tygodniu na drogę do wieczności pożegnaliśmy śp. Stanisława Kuska, Zygmunta Jankowskiago. Wieczny odpoczynek…
11. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.