XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 10 wrzesień 2017 r.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

1. Od dziś do 16 września 2017 roku będziemy obchodzić VII Tydzień Wychowania, który przebiegać będzie pod hasłem „Maryja wychowawczynią pokoleń”. W tych dniach będziemy się modlić za dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców. Dobremu Bogu polecajmy nasze młode pokolenie i tych, którzy je formują, aby każdego dnia cieszyli się darami Ducha Świętego i opieką Patrona dzieci i młodzieży św. Stanisława Kostki.
2. W naszej wspólnocie parafialnej, dzisiejsza niedziela, to Niedziela Chleba. Dziękujemy wszystkim, którzy swoją ofiarą i modlitwą wspierają parafialny Caritas, który pomaga potrzebującym. Serdeczne Bóg zapłać.
3. Dziś taca na Seminarium Duchowne Diecezji Warszawsko – praskiej..
4. Jak zapowiadaliśmy dziś na Mszy św. dla dzieci o godz.11.30 i po Mszy św. o godz. 13.00 poświęcenie tornistrów, książek, ćwiczeń, zeszytów i przyborów szkolnych.
5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13 odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne dla dzieci, które w tym roku szkolnym przygotują się do I Komunii św. Na to spotkanie zapraszamy również rodziców.( I komunia św. w naszej świątyni odbędzie się 20.05.2018r. o godz. 11.30).
6. Msza św. i zapisy dla kandydatów do bierzmowania dziś o godz. 18:00. Mogą się zgłaszać również osoby starsze – niebierzmowane. Drugie spotkanie dla kandydatów odbędzie się w najbliższy piątek (15 IX) – Msza św. o g. 18:00, a po niej spotkanie, na którym będą zbierane dokumenty konieczne do tego sakramentu. Młodzieży rozpoczynającej przygotowanie do Bierzmowania przypominamy o spowiedzi św. w najbliższym czasie.
7. W czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Niech będzie to dzień szczególnego podkreślenia faktu, że krzyż w naszym życiu zajmuje nadal należne mu miejsce. Zwróćmy w tym dniu uwagę na krzyż w naszym miejscu pracy i odpoczynku, w naszych domach i na te stojące przy naszych drogach. Niech krzyż będzie zawsze znakiem głębokiej wiary naszego narodu.
8. W Sobotę ks. Mateusz będzie obchodził swoje imieniny. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji zacnego Solenizanta. Już dziś życzymy mu zdrowia, dalszych awansów, wielu łask i Bożego błogosławieństwa w życiu i posłudze kapłańskiej w naszej wspólnocie parafialnej.
9. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

10. Nabożeństwa w tym tygodniu:
 wtorek – po Mszy św. wieczornej do Miłosierdzia Bożego
 środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwy do świętego Józefa, patrona parafii. Nowenna odprawiana będzie przez cały rok, oprócz stycznia kiedy jest kolęda.

11. W tym tygodniu do naszej wspólnoty parafialnej przez Sakrament Chrztu została włączona Laura Szczurzyńska. Na drogę do wieczności pożegnaliśmy śp. Wandę Antoszewską. Wieczne odpoczynek …

12. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.