XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 1 październik 2017 r.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

1. Dziś rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W czasach tak trudnych, w czasach zagubienia człowieka, weźmy do naszych dłoni różaniec. O to prosi nas sama Matka Najświętsza! Przychodźmy na te piękne nabożeństwa różańcowe do naszej parafialnej świątyni. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież.
2. Nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej, w niedzielę o godz. 17.30. Dzieci a szczególnie (I komunia) w poniedziałki i czwartki o godz. 17.00. W tym tygodniu wyjątkowo spotykamy się na różańcu w środę o 17.00 i w sobotę o godz. 14.00. Włączymy się w ten sposób w ogólnopolską akcję „Różaniec do granic”.
3. Od dziś Wspólnota Franciszkańska sprzedaje przed kościołem, różańce. Zachęcamy do kupna.
4. Jutro o godz. 17.00 zapraszamy na wypominki i różaniec za zmarłych. Będzie to zarazem nasze nabożeństwo październikowe. O godz. 18.00 Msza św. o szczęście wieczne dla zmarłych polecanych w wypominkach.
5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, połączona z nabożeństwem październikowym, przed obrazem MB, bez wystawienia Najświętszego Sakramentu.
6. W tym tygodniu przypada, pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z sakramentalną posługą do osób starszych i chorych udamy się w piątek (ks. Andrzej w sobotę), po Mszach św. porannych. Spowiedź na Mszach św. porannych i od godz. 17.30. Zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00.
7. W sobotę wspomnienie NMP Różańcowej. W tym dniu włączmy się w ogólnopolską inicjatywę „Różaniec do granic”. Zapraszamy wszystkich na różaniec o godz. 14.00, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Będzie to nasze nabożeństwo październikowe.
8. Zostały odebrane kielichy po renowacji, które są na Ołtarzu. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na ten cel.
9. W przyszłą niedzielę 8 października przeżywać będziemy XVII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – „Idźmy naprzód z nadzieją”. Ofiary składane do puszek są naszym darem dla fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która przez stypendia wspiera zdolną młodzież i dzieci.
10. Już niedługo przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Pamiętajmy o wypominkach za bliskich nam zmarłych, których kochaliśmy, a teraz oczekują od nas daru modlitwy. Kartki na wypominki można pobrać w zakrystii i w kancelarii, i tam można będzie je z powrotem składać. Bardzo prosimy, aby zaznaczyć, czy są to wypominki roczne czy oktawowe.
11. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej – gazety znajdują się w kruchcie kościoła, za ubiegły miesiąc musieliśmy dopłacić 360 zł, więcej niż w wakacje.
12. W tym tygodniu do naszej wspólnoty parafialnej przez Sakrament Chrztu zostały włączone dzieci: Jakub Josiewicz, Oliwia Podgórka, Bartosz Kowalczyk i Krzysztof Dzięgielewski.
13. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, a Solenizantom wielu łask Bożych, błogosławieństwa Bożego, zdrowia i miłości na każdy dzień.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.