XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 08 październik 2017 r.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

1. Dzisiaj obchodzimy XVII Dzień Papieski, pod hasłem Jan Paweł II – „Idźmy naprzód z nadzieją”, który rozpoczyna tydzień wdzięczności Polaków za pontyfikat Jana Pawła II. Jest to naturalny odruch naszych serc, które czują obowiązek podziękowania Bogu za ten niezwykły dar. Włączmy się dzisiaj w piękną akcję Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która poprzez stypendia wspiera ponad 2.5 tys. zdolnych uczniów z biednych rodzin w całej Polsce. Ofiary składane do puszek będą przeznaczone właśnie na ten cel.
2. Również dzisiaj w naszej parafii Niedziela Chleba. Zabierzmy Kochani wszystkie bochenki miłości do naszych rodzin i domów, by tam dzielić się nimi z bliźnimi, a składając ofiarę wspierajmy potrzebujących w naszej wspólnocie parafialnej.
3. Poświęcenie kamienia węgielnego pod basen przy Szkole na „piaskach”, odbędzie się dziś o godz. 15:00, którego dokona ks. Proboszcz.
4. W środę 11.10.2017r. przeżywać będziemy Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o nauczycielach, wychowawcach i katechetach, by w kształtowaniu serc i umysłów młodego pokolenia towarzyszyły im dary Ducha Świętego. Wspólna Msza Św. w intencji Nauczycieli, Wychowawców oraz Kadry Dydaktycznej CSP powiatu legionowskiego o godz. 18.00, w tym roku w naszym kościele. Wyjątkowo w środę nie będzie nowenny do MB Nieustającej Pomocy i Nabożeństwa Październikowego, prosimy o odmówienie różańca w domu.
5. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00. zapraszamy wszystkich Parafian na procesję fatimską ulicami miasta, podczas której będziemy rozważać tajemnice bolesna. W sposób szczególny zapraszamy dzieci ( kandydatów do I komunii św.) i młodzież (kandydatów do Bierzmowania), do wzięcia udziału w procesji, z lampionami.
6. Trwamy na modlitwie różańcowej, która umacnia naszą wiarę poprzez rozważanie tajemnic z życia Jezusa i Maryi. Zapraszamy codziennie jak zwykle po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę na godz. 17.30. Dzieci (I komunia ) w poniedziałki i czwartki o godz. 17.10.
7. W przyszłą niedzielę, odbywać się będzie liczenie wiernych w całej Polsce, a zbiórką do puszek wesprzemy misje.
8. Już niedługo przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Pamiętajmy o wypominkach za bliskich nam zmarłych, których kochaliśmy, a teraz oczekują od nas daru modlitwy. W naszej parafii w intencji zmarłych polecanych w wypominkach odmawiamy różaniec przez oktawę od 1 do 8 listopada oraz sprawujemy Mszę św., a przez cały rok w pierwszy poniedziałek miesiąca sprawowana jest Msza św. wieczorna, a przed nią o 17.00 różaniec z wyczytywaniem imion i nazwisk zmarłych. Kartki na wypominki można pobrać w zakrystii i w kancelarii, i tam można będzie je z powrotem składać. Bardzo prosimy, aby zaznaczyć, czy są to wypominki roczne czy oktawowe.
9. Bóg zapłać za ofiarę pieniężną na renowację paramentów liturgicznych Babci, której wnuczek przystąpi w tym roku do I komunii św. w naszej parafii.
10. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Jest ona wyłożona na specjalnym regale w przedsionku kościoła.
11. W tym tygodniu do naszej wspólnoty parafialnej przez Sakrament Chrztu zostały włączone dzieci: Bartosz Gotowiec, Zofia Osiecka, Hanna Marchlewska, Zuzanna Kowalczyk i Zofia Marzec. Na drogę do wieczności pożegnaliśmy śp. Krzysztofa Wilgos. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
12. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Prośmy Boga o Jego błogosławieństwo na owocne przeżywanie nowego tygodnia.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.