OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU 27.11.2022 r.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W tradycję Adwentu wpisane są Msze św. roratnie, które w naszym kościele sprawowane będą w dni powszednie o godz. 645. Bardzo serdecznie na nie zapraszamy w miarę możliwości z lampionami. Dzieci uczestniczące w Roratach otrzymają plansze i codziennie będą otrzymywać kolejne obrazki. Najwytrwalsi jak zawsze zostaną nagrodzeni.
 2. Dzisiaj uroczyście święcimy opłatki na stół wigilijny, w które będzie można się zaopatrzyć w zakrystii.
 3. Świece rozprowadzane przez CARITAS w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabywać w zakrystii. Duże świece po 20.-zł. i kule po 25.- zł, a małe po 12.-zł.
 4. Tak jak w minionych latach zgodnie z zaleceniem Episkopatu Polski w przyszłą niedzielę w całym Kościele zbierane będą ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii o. Benoit Azametti Kombonianina, który wygłosi katechezy adwentowe.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek okazja do spowiedzi od 1730. Po Mszy św. o godz. 1800 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2100, w sobotę po mszy św. o godz. 730 nabożeństwo do Matki Bożej. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w piątek po porannych Mszach św.
 7. Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w poniedziałek 28 listopada o godz. 1830 po katechezie przedstawiciele firmy szyjącej stroje komunijne będą mierzyć dzieci.
 8. Legionowskie Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę autokarową do Torunia, na obchody 31 rocznicy istnienia Radia Maryja. Wyjazd w sobotę 3 grudnia. Szczegóły na plakacie wywieszonym w gablocie.
 9. W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy:
  w środę – Święto św. Andrzeja Ap.,
  w sobotę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, wyłożonej na stojaku.
 2. Składamy życzenia jubilatom i solenizantom, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje uroczystości.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.