OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKANOCY   01.05.2022r.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 

 1. Jutro o godz. 1700 zapraszamy na różaniec i wypominki roczne za naszych zmarłych, a o godz. 1800 za tych zmarłych sprawowana będzie Msza św.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiane będą przez cały miesiąc maj codziennie po Mszy św. o godz. 1800.
 3. We wtorek obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski, Hetmanki Żołnierza Polskiego – głównej patronki Polski i Ordynariatu Polowego. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego, natomiast jutro 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jako wyraz naszego patriotyzmu wywieśmy na naszych domach biało-czerwone flagi.
 4. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się w naszej parafii w sobotę 21 maja, natomiast Rocznica I Komunii św. odbędzie się w niedzielę 22 maja na Mszy św. o godz. 1000
 5. Bierzmowanie odbędzie się w naszej parafii w poniedziałek 13 czerwca na mszy św.
  o godz. 1800. Katecheza dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania w przyszłą niedzielę 8 maja po mszy św. o godz. 1800, natomiast próby w poniedziałek 9 maja i we wtorek 10 maja również po wieczornych mszach św. Obecność na próbach obowiązkowa.
 6. Osoby dorosłe, które nie przyjęły bierzmowania, a chciały by przyjąć ten sakrament prosimy, aby niezwłocznie zgłosiły się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 7. Dzisiaj słowo Boże w naszej parafii głosi ks. Roman Kot, który wspólnie z przedstawicielami Rady Parafialnej będzie zbierał ofiary na budowę kościoła
  M. B. Pompejańskiej na Żeraniu.
 8. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek okazja do spowiedzi od 1730. Po Mszy św. o godz. 1800 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2100, w sobotę po mszy św. o godz. 730 nabożeństwo do Matki Bożej. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w piątek po porannych Mszach św.
 9. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „ PRO MISSIO”, które zajmuje się zbiórką zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego wspierając w ten sposób Kościoły na Wschodzie i Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Loretańskiej, w najbliższy piątek 6 maja o godz. 1200 będzie zbierać taki sprzęt przed naszym kościołem. Szczegóły na plakacie i na ulotkach wyłożonych na stoliku.
 10. W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy:
 • w poniedziałek wspomnienie św. Atanazego,
 • we wtorek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski,
 • w środę wspomnienie św. Floriana,
 • w piątek Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, wyłożonej na stojaku.
 2. Składamy życzenia jubilatom i solenizantom, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje uroczystości.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.