OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA PALMOWA 05.04.2020r.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
 1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia. Stosując się do przepisów Władz Kościelnych odmawiamy tylko modlitwę poświęcenia palm bez pokropienia wodą święconą.
 2. W tym roku Wielki Tydzień i Triduum Paschalne będziemy przeżywać duchowow większości uczestnicząc w liturgii poprzez media.
  WIELKI CZWARTEK przeżywamy pamiątkę ustanowienia Sakramentu  Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800,  po Mszy św. nie będzie przeniesienia Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy.
  WIELKI PIĄTEK  przeżywamy pamiątkę męki i śmierci Pana Jezusa. W tym dniu nie odprawia się Mszy świętej. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły – ilościowy i jakościowy czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych oraz jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 1800,  a po niej
  do godz. 2000 wystawiony będzie Najświętszy Sakrament.
  WIELKA SOBOTA to dzień spoczynku Pana Jezusa w grobie.
  W TYM ROKU NIE BĘDZIE TRADYCYJNEGO  ŚWIĘCENIA  POKARMÓW NA STÓŁ WIELKANOCNY. W zamian prosimy, aby przed wielkanocnym śniadaniem odmówić modlitwę zamieszczoną na stronie internetowej.
  Liturgia Wigilii Paschalnej
  rozpocznie się o godz. 2000 , ze względu na stan epidemii zostaną pominięte niektóre jej części.
 1. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza święta Rezurekcyjna o godz. 600 bez procesji rezurekcyjnej wokół kościoła.
  Kolejne Msze święte odprawiane będą o godz. 830, 1000, 1130, 1300 i 1800
 2. Okazja do spowiedzi św. do środy podczas każdej Mszy św. oraz od godz. 1700
 3. Jutro o godz. 1700 odczytamy  wypominki roczne za naszych zmarłych, a o godz. 1800 za tych zmarłych sprawowana będzie Msza św.
 4. Składamy życzenia jubilatom i solenizantom, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje uroczystości.
 5. W minionym tygodniu na drogę do wieczności pożegnaliśmy śp. Zofię Sejda i śp. Janinę Żaboklicką. Wieczny odpoczynek….

 

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU
PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM
W NIEDZIELĘ  ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi:

Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.

Wszyscy odpowiadają:

Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego.

1 Tes 5, 16-18:  Zawsze się radujcie.

Bracia i siostry, posłuchajcie słów świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan.

 

Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W Każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.

 

Albo:

Mt 6, 31 ab.32b-33: Nie troszczcie się zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść?

 

Bracia i siostry, posłuchajmy słów Ewangelii według świętego Mateusza.

 

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie troszczcie się zbytnio i nie mówicie: co będziemy  jeść? co będziemy pić? Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane”.

 

Po odczytaniu tekstu przewodniczący mówi:

Módlmy się.

 

Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

Wszyscy:  Amen.

Po posiłku ojciec rodziny lub przewodniczący mówi:

Uczniowie poznali Pana. Alleluja

Wszyscy:  Przy łamaniu chleba. Alleluja.

Módlmy się:

Boże, źródło życia, napełnij nasze serca paschalną radością i podobnie jak dałeś nam pokarm pochodzący z ziemi, spraw, aby zawsze trwało w nas nowe życie, które wysłużył nam Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie i w swoim miłosierdziu nam go udzielił. Który żyje i króluje na wieki wieków.

Wszyscy:  Amen.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.