OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA PALMOWA  24.03.2024r.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.


 1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia.
 2. Dzisiaj o godz.1715 zapraszamy na ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 3. Okazja do spowiedzi św. jeszcze tylko w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 1730 
 4. PROGRAM TRIDUUM PASCHALNEGO:
  WIELKI CZWARTEK przeżywamy pamiątkę ustanowienia Sakramentu  Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 2200.
  WIELKI PIĄTEK  przeżywamy pamiątkę męki i śmierci Pana Jezusa. W tym dniu nie odprawia się Mszy świętej. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły – ilościowy i jakościowy czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych oraz jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 1800,
  a po niej adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 2200. Ofiary składane przy adoracji krzyża są przeznaczone na Grób Pański w Jerozolimie.
  WIELKA SOBOTA to dzień spoczynku Pana Jezusa w grobie. Tego dnia tradycyjnie  święcimy  pokarmy na stół wielkanocny.
  Poświęcenie pokarmów  od godz. 900 do godz. 1400  co pół godziny.
  Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 2000 , jest to najbardziej uroczysta Msza św. w całym roku, składa się z liturgii światła, liturgii Słowa, liturgii chrzcielnej i liturgii Eucharystii. Prosimy, aby zabrać ze sobą świece.
 5. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza święta Rezurekcyjna z procesją o godz. 600. Kolejne Msze święte odprawiane będą o godz. 830 1000, 1130 1300 i 1800. nie będzie Mszy św. o godz. 700
 6. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego. Ofiary składane w ten dzień na tacę przeznaczone są na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
 7. Przy wyjściu z kościoła zbierane są do puszek ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.
 8. Zebranie organizacyjne dla rodziców uczniów klas III przed uroczystością I Komunii św. odbędzie się w poniedziałek 25 marca po mszy św. wieczornej.
 9. Składamy życzenia jubilatom i solenizantom, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje uroczystości.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, wyłożonej na stojaku.
 11. Na drogę do wieczności pożegnaliśmy śp. Mirosława Budka, l. 85, śp. Teresę Kopczyńską, l. 93 i śp. Aurelię Resztak, l. 65. Wieczny odpoczynek….
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.