OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI 01.01.2023r.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

1. Cały Kościół żegna papieża Benedykta XVI, dziękując za Jego pontyfikat i oddanie w służbie dla dobra wspólnoty Kościoła. Msze św. za zmarłego Papieża zostaną odprawione dzisiaj o godz. 11:30 i w czwartek 5 stycznia o godz. 18:00

2. Jutro o godz. 17:00 zapraszamy na różaniec i wypominki roczne za naszych zmarłych, a o godz. 18:00 za tych zmarłych sprawowana będzie Msza św.

3. W piątek 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego tzw. Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego. Poświęcenie kredy i kadzidła na wszystkich Mszach św. Ofiary składane tego dnia na tacę w całym Kościele są przeznaczone na potrzeby misji. Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17:30. wyjątkowo z racji uroczystości nie będzie wystawienia i adoracji Najświętszego Sakramentu, w sobotę po mszy św. o godz. 7:30 nabożeństwo do Matki Bożej.

5. W zakrystii można jeszcze pobrać druki na zgłoszenie wizyty duszpasterskiej. Chęć przyjęcia kapłana można też zgłosić internetowo na koledagarnizon@op.pl Wizyty duszpasterskie rozpoczniemy po uroczystości Trzech Króli.

6. W piątek 6 stycznia po mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu chóru „BELCANTO”, natomiast w niedzielę 8 stycznia po mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu chóru „ERIN”.

7. Dekretem Biskupa Polowego WP został odwołany z naszej parafii ks. ppor. Mateusz Szczepański. Msza św. pożegnalna i dziękczynna za jego posługę zostanie odprawiona w dzisiaj 1 stycznia o godz. 18:00.

8. W tym tygodniu, w liturgii obchodzić będziemy:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu,

– w piątek – Uroczystość Objawienia Pańskiego.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, wyłożonej na stojaku.

10. Składamy życzenia jubilatom i solenizantom, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje uroczystości.

11. Na drogę do wieczności pożegnaliśmy śp. Adama Alexandrowicza, l. 96, i śp. Jadwigę Suską, l. 69. Wieczny odpoczynek….

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.