OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 15.10.2023r.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiane są przez cały miesiąc  codziennie o godz. 1730.  Dzieci  przychodzące na Różaniec wzorem lat ubiegłych codziennie otrzymują kolejne obrazki. Najwytrwalsi zostaną nagrodzeni.  Zachęcamy również do odmawiania Różańca w domach.
 2. Dzisiaj obchodzimy kolejny XXIII Dzień Papieski. Dziękujemy za pontyfikat wielkiego Papieża Polaka.  Tradycyjnie w całej Polsce zbierane są ofiary  na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zajmującej się wspieraniem najzdolniejszej młodzieży z ubogich rodzin. Jest to żywy pomnik, który stawiamy papieżowi św. Janowi Pawłowi II.
 3. Zbliża się miesiąc listopad. Nieocenionym darem dla zmarłych jest nasza modlitwa za nich ofiarowana. Tradycyjnie ich imiona wypisujemy w wypominkach. Kartki na wypominki wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła.  Wypominki roczne, oktawowe i jednorazowe przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 4. Jest już zeszyt z intencjami na nowy rok. Intencje mszalne można zamawiać w godzinach pracy kancelarii lub w zakrystii po mszach św.
 5. W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy:
 • w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej,
 • we wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego,
 • w środę wspomnienie św. Łukasza.
 1. Składamy życzenia jubilatom i solenizantom, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje uroczystości.
 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, wyłożonej na stojaku.
 3. Na drogę do wieczności pożegnaliśmy śp. Genowefę Traczyk, l. 84 i śp. Lesława Pękalskiego, l. 90. Wieczny odpoczynek….
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.