OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 29.10.2023r.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiane będą do wtorku o godz. 1730.    Zachęcamy również do odmawiania Różańca w domach.
 2. Zbliża się miesiąc listopad. Nieocenionym darem dla zmarłych jest nasza modlitwa za nich ofiarowana. Tradycyjnie ich imiona wypisujemy w wypominkach. Przez oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych codziennie o godz. 17:00 zapraszamy na różaniec połączony z czytaniem wypominków i za tych zmarłych odprawiana będzie Msza św. Kartki na wypominki wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła.  Wypominki roczne, oktawowe i jednorazowe przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 3. W środę 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 8:30, 10:00 i 18:00. Msza św. i procesja na cmentarzu w Legionowie o godz. 12:30
 4. We czwartek 2 listopada obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny, w tym dniu pamiętamy szczególnie o zmarłych, których dusze pokutują w czyśćcu.
 5. W dniach do 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Codziennie można ofiarować odpust za jednego zmarłego. Trzeba być oczywiście w stanie łaski uświęcającej.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek okazja do spowiedzi od 17:30. Po Mszy św. o godz. 18:00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00, w sobotę po mszy św. o godz. 7:30 nabożeństwo do Matki Bożej. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w piątek przed południem.
 7. W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy:
 • w sobotę wspomnienie św. Karola Boromeusza.
 1. Poszukujemy mieszkania do wynajęcia dla księdza Wikariusza, który przybędzie do naszej parafii od listopada.
 2. Składamy życzenia jubilatom i solenizantom, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje uroczystości.
 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, wyłożonej na stojaku.
 4. Na drogę do wieczności pożegnaliśmy śp. Zenona Wilińskiego l.90. Wieczny odpoczynek….

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.