OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 31.10.2021r.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały październik uczestniczyli w nabożeństwach różańcowych, a szczególnie dzieciom, które wielokrotnie tę modlitwę prowadziły.
 2. Zbliża się miesiąc listopad. Nieocenionym darem dla zmarłych jest nasza modlitwa za nich ofiarowana. Tradycyjnie ich imiona wypisujemy w wypominkach. Przez oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych codziennie o godz. 1700 zapraszamy na różaniec połączony z czytaniem wypominków i za tych zmarłych odprawiana będzie Msza św. Kartki na wypominki wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła.  Wypominki roczne, oktawowe i jednorazowe przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 3. W poniedziałek 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o godz. 700, 830, 1000 i 1800. Msza św. i procesja na cmentarzu w Legionowie o godz. 1230
 4. We wtorek 2 listopada obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny, w tym dniu pamiętamy szczególnie o zmarłych, których dusze pokutują w czyśćcu. Zgodnie z decyzją papieża Franciszka w tym roku podobnie jak w zeszłym przez cały miesiąc listopad można uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Codziennie można ofiarować odpust za jednego zmarłego. Trzeba być oczywiście w stanie łaski uświęcającej.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek okazja do spowiedzi od 1730. Po Mszy św. o godz. 1800 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2100, w sobotę po mszy św. o godz. 730 nabożeństwo do Matki Bożej. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w piątek przed południem.
 6. Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w najbliższy czwartek 4 listopada o godz. 1830 w kościele
 7. Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 1130
 8. W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy:
  w czwartek – wspomnienie św. Karola Boromeusza.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stojakU.
 10. Składamy życzenia jubilatom i solenizantom, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje uroczystości.
 11. W minionym tygodniu na drogę do wieczności pożegnaliśmy śp. Halinę Płońską, l. 79, śp. Krystynę Jezierską, l. 73, śp. Irenę Wąsik, l. 81, śp. Stefana Abramczyka, l. 89, śp. Stanisława Daszewskiego, l. 89 i śp. Elżbietę Banasiak, l. 62. Wieczny odpoczynek….
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.