V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 7 kwietnia 2019 ROKU

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
 1. Rozpoczynamy piąty tydzień Wielkiego Postu. W naszej wspólnocie parafialnej kończymy rekolekcje wielkopostne. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli w nich udział oraz skorzystali z Sakramentu Pokuty, dziękujemy księżom spowiednikom, a przede wszystkim ks. Mirosławowi Biernackiemu za głoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę. W dzisiejszą niedzielę ofiary zbierane na tace są wyrazem wdzięczności księdzu rekolekcjoniście za przeprowadzenie rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele odprawiamy Drogę Krzyżową o godz. 17:30, a w niedziele o godz. 17:15 Gorzkie Żale.
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel i przynieśli płatki kwiatów. W dalszym ciągu serdecznie prosimy o pomoc w zbieraniu płatków kwiatów na procesje rezurekcyjną. Bóg zapłać za składane ofiary na kwiaty i dekoracje Grobu Pańskiego.
 4. Dekretem ks. Bp. Polowego Józefa Guzdka do pomocy w naszej parafii został przydzielony ks. mjr Wojciech Szerszeń, którego znamy z okresu pracy w parafii w latach 2002-2005. Ks. Wojciech będzie nam pomagał do czasu, kiedy przyjdzie ksiądz wikariusz z diecezji warszawsko – praskiej.
 5. W dniu 12 kwietnia (piątek) zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta. O godz. 18:00 Msza św. i później o godz. 18:30 rozpoczniemy nabożeństwo z rozważaniem 14 stacji Drogi Krzyżowej.
 6. Przypominamy, że do chorych z komunią św. udamy się 19 kwietnia w Wielki Piątek.
 7. Dzisiaj przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na cele statutowe Radia Maryja.
 8. W sobotę 13 kwietnia, odbędą się warsztaty z robienia palm wielkanocnych. Zajęcia przeznaczone dla dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej będzie prowadzić osoba będąca specjalistką w tym zakresie. Zajęcia będą bezpłatne, odbędą się w dwóch grupach. I grupa od godz. 10:30 do 11:30, II grupa od 11:30 do 12:30. Wykonane własnoręcznie palmy dzieci będą mogły zabrać do domu a następnie w Niedzielę Palmową przynieść do kościoła by je poświęcić na Mszy św. o godz. 11:30. Na zajęcia z dziećmi poniżej 9 lat zapraszamy rodziców i opiekunów.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, wyłożonej na stojaku.
 10. Za tydzień w naszej wspólnocie będziemy obchodzili Niedzielę chleba, zapraszamy do kupowania chlebków w ten sposób dzielimy się sercem i ofiarami z ludźmi w potrzebie z naszej parafii.
 11. Do wspólnoty kościoła przez sakrament chrztu zostało włączonych troje dzieci.
 12. W tym tygodniu na drogę do wieczności pożegnaliśmy śp. Ewę i śp. Janinę. Wieczny odpoczynek…
 13. Wszystkim parafianom życzymy udanej niedzieli i Bożego błogosławieństwa
  na nadchodzący tydzień.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.