VIII NIEDZIELA ZWYKŁA 03 MARCA 2019 ROKU

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
 1. Dzisiaj podczas Mszy św. oprawa muzyczna prowadzona jest przez wspólnotę Salezjańską z Mińska z Białorusi, po Mszach możliwy jest zakup kaset i płyt z nagraniami.
 2. 10 marca (niedziela) zapraszamy na spotkanie dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców, po Mszy św. o godz. 13:00. Na spotkaniu obecny będzie również fotograf. Obecność obowiązkowa.
 3. Od 10 marca (niedziela) do godz. 18:00 Wspólnota Franciszkańska będzie modlić się przed nabożeństwami Nowenną do św. Józefa przed uroczystością odpustową.
 4. Tegoroczny karnawał dobiega końca. W tym tygodniu 6 marca obchodzimy Środę Popielcową. Rozpoczyna ona czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7:00, 8:00, 17:00 i 18:30. W Środę Popielcową nie będzie Nowenny do MBNP, a kancelaria parafialna jest nieczynna.
 5. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy. W Wielkim Poście starajmy się zachować wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. W piątki swoją modlitwą i jałmużną umiejmy podjąć pokutę wielkopostną by dobrze przygotować się do rekolekcji wielkopostnych.
 6. W okresie trwania Wielkiego Postu zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach pokutnych. W każdy piątek o godz. 17:30 Droga Krzyżowa, w niedziele o godz. 17:00 Gorzkie Żale z kazaniem. Po Drogach Krzyżowych jak co roku będą zbierane ofiary na wystrój Grobu Pańskiego i Ciemnicy w Kościele.
 7. 4 marca (poniedziałek) obchodzimy Święto św. Kazimierza, królewicza.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca.
 9. Za tydzień obchodzimy w naszej wspólnocie Niedzielę chleba. Zachęcamy do kupowania pieczywa i wspierania w ten sposób osób potrzebujących w naszej parafii.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, wyłożonej na stojaku.
 11. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie, przy ul. Królowej Jadwigi 11 (tzw. Królewska Dwójka) serdecznie zapraszają Kandydatów do klas pierwszych 3 i 4 – letniego Liceum oraz ich Rodziców na Dzień Otwarty w dniu 5 marca 2019 r. o godz. 18:00.
 12. Do wspólnoty Kościoła przez sakrament chrztu zostało włączonych dwoje dzieci.
 13. Wszystkim parafianom życzymy udanej niedzieli i Bożego błogosławieństwa
  na nadchodzący tydzień.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.